У Кропивницькому учасники схеми з фіктивним добровольчим батальйоном отримали умовні строки
Про це редакція дізналася з Кіровського райсуду у справі про перешкоджання законній діяльності ЗСУ.
Мова йде про діяльність ГО «Міжнародна асоціація націй» під керівництвом підозрюваного у шахрайстві Аліма Ібрагімлі. За версією слідства, він продавав членство у своїй організації, при цьому гарантуючи нібито можливість за допомогою цього уникнути мобілізації. Надавав рекомендації щодо носіння форми військово-тактичного зразка і шевронів певного батальйону. «Клієнтів» також інструктували щодо поведінки при спілкуванні з представниками ТЦК та правоохоронних органів. Аліму Ібрагімлі оголосили підозру у шахрайстві за попередньою змовою осіб (ч. 1, 2 ст. 190 КК) та у перешкоджанні діяльності ЗСУ у воєнний період (ч. 1 ст. 114-1 КК).
«У нас зараз 103 людини, нас ніхто не чіпає. До кінця року у нас ще пару місць є. Ми йдемо як іноземний добровольчий батальйон. Волонтерство – це один з напрямків», – відповів жінці одного з клієнтів чоловік.
За грошову винагороду під виглядом вступного внеску до громадської організації військовозобовʼязаним видавали посвідчення ГО «Міжнародна асоціація націй» і шеврони батальйону «Туран» із зображенням вовка та місяця.
Читайте по темі: У передмісті Києва лунатимуть вибухи
Спілкуючись із представниками ТЦК та СП чоловіки, мали говорити, що вони є волонтерами ГО «МАН» та членами батальйону «Туран», тобто начебто діючими військовими або добровольцями, які виконують завдання з оборони держави у складі неофіційних підрозділів Сил безпеки та оборони.
Службові посвідчення ГО «МАН» насправді не надавали статусу працівника правоохоронного органу та не наділяли повноваженнями правоохоронців, а лише створювали уявлення, що військовозобовʼязаний належить до правоохоронного органу і не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.
У матеріалах справи йдеться про чотирьох «клієнтів» цієї організації.
У березні-квітні цього року СБУ повідомила підозри трьом співучасникам схеми ухилення від мобілізації. Справи Дениса Губрія та Бахтійора Нарзуллаєва були передані до суду.
У червні 2024-го уродженець Кропивницького, який працював генеральним секретарем громадської організації «Міжнародна асоціація націй» Губрій, займався пошуком «клієнтів» і пропонував зацікавленим особам посередницькі послуги, уклав із прокурором угоду. У липні суд її затвердив і призначив узгоджене покарання – 5 років позбавлення волі умовно з іспитовим строком 3 роки. Аналогічний вирок за угодою отримав громадянин Узбекистану Нарзуллаєв.
Обвинувачені погодилися співпрацювати з правоохоронними органами y викритті кримінального правопорушення під час судового розгляду. На початку липня до суду також передали обвинувальний акт щодо Аліма Ібграгімлі, який вважається організатором злочинного обʼєднання.
За версією обвинувачення, Ібрагімлі залучив до свого угруповання уродженця Кропивницького, який став генеральним секретарем ГО «МАН», а також громадянина Узбекистану із простроченим паспортом і без дозвільних документів на проживання в Україні. Останньому Ібрагімлі начебто за вступний внесок до ГО «МАН» в сумі 700 доларів та 5000 гривень пообіцяв допомогти легалізуватися в Україні і водночас запропонував йому підшукувати військовозобовʼязаних осіб, які хочуть за гроші отримати «бронювання» від мобілізації.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать