Ідентифікували російського полковника, який віддавав накази на обстріли сіл Харківщини

Ідентифікували російського полковника, який віддавав накази на обстріли сіл Харківщини
Ідентифікували російського полковника, який віддавав накази на обстріли сіл Харківщини
За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури про підозру заочно повідомлено черговому російському окупанту. Заступник командира 18 мотострілецької дивізії 11 Армійського корпусу Балтійського флоту РФ віддавав накази на обстріли сіл Харківщини після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Унаслідок злочинних дій 45-річного російського полковника є загиблі та поранені серед цивільних українців. Подробиці повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

"За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру 45-річному громадянину рф за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством та вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 КК України). Станом на 24 лютого 2022 року підозрюваний був начальником штабу — заступником командира 18 мотострілецької дивізії 11 Армійського корпусу Балтійського флоту Західного військового округу, у склад якого організаційно входить 9 мотострілецький полк", – зазначено у повідомленні.

Ідентифіковано російського полковника, який віддавав накази на обстріли сіл Харківщини. Фото і відео xtidziqxzixqzrz

За даними слідства, 2 березня 2022 року частина полку отримала команду здійснити марш за маршрутом: Безсонівка РФ — держкордон між РФ та Україною — Руські Тишки. Того дня близько 17:00 підрозділи зайняли район зосередження "Ліс хвойний" південніше Руських Тишків.

25 березня частина полку зайняла оборону у Чугуївському районі, де виконувала бойові завдання у складі новоствореного угруповання військ "Балаклія".

У прокуратурі Харківщини зазначили, що 22 квітня за наказом підозрюваного російські війська обстріляли з РСЗВ "Град" Малинівку, внаслідок чого один чоловік загинув, ще двоє — зазнали поранень.

А не пізніше 28 квітня полковник вже обійняв посаду старшого опергрупи 18 мотострілецької дивізії, до складу якої увійшов 9 мотострілецький полк. На цій посаді він віддавав накази обстрілювати населені пункти, зокрема Малинівку та Коробочкине з території Чкаловського та Гракового.

За його наказами російські війська з 8 по 28 травня обстрілювали населений пункт Коробочкине: пошкоджень зазнали житлові будинки, був поранений мирний житель. А 11 червня після наказу полковника обстрілу з РСЗВ "Град" загинув житель Малинівки.

У прокуратурі регіону імені підозрюваного окупанта не назвали. Натомість це зробив речник Управління СБУ у Харківській області Владислав Абдула у коментарі виданню "Думка": йдеться про начальника штабу 18 мотострілецької дивізії Олександра Лазарєва.

Ідентифіковано російського полковника, який віддавав накази на обстріли сіл Харківщини. Фото і відео

Російські ЗМІ про цього персонажа згадували як про "героя СВО", який нібито особисто командував боєм з українськими воїнами, що тривав "понад 15 годин" і завершився "перемогою" окупантів. Про те, як "герой" віддавав накази на відкриття вогню по цивільних українцях, пропагандисти не згадують.

Водночас у СБУ переконані, що під час обстрілів населених пунктів Харківщини окупанти керувалися намірами зруйнувати якомога більше цивільних об’єктів. Терором росіяни прагнули зупиняти роботу об’єктів цивільної інфраструктури та промисловості і створити непридатні для існування умови для цивільних.

"Ці злочинні дії російського полковника Лазарєва призвели до тяжких наслідків для Української держави: загибелі мирних людей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості, заподіяння матеріальних збитків у вигляді руйнування приватних будівель, знищення майна людей і пошкодження цивільної інфраструктури", – зазначив Абдула.

Він додав, що за наказом Лазарєва російські війська систематично невибірково обстрілювали також Осиковий Гай Чугуївського району: там, як і в Малинівці та Коробочкиному, не було українських воїнів та військової техніки. Окрім того, як цілі для ураження російський командир визначав об’єкти автодорожньої галузі: автодорожні підприємства, автодороги, мости тощо.

Наразі вирішується питання щодо оголошення підозрюваного у розшук.

Глава МЗС Китаю заявив про готовність до співпраці з ЄС