Вірменія відмовилася приєднуватися до БРІКС
Раніше про відмову від членства повідомили у Казахстані.
Ні, ні, на цьому етапі немає. Таких обговорень немає, – заявив віцепрем’єр республіки Мгер Григорян.
Напередодні аналогічне рішення ухвалили у Казахстані. 16 жовтня прессекретар президента країни Берік Уалі повідомив, що такі пропозиції надходили Касим-Жомарту Токаєву, проте Астана утримається від подання заявки до БРІКС.
Токаєв на цю мить віддає пріоритет ООН “як універсальній та безальтернативній організації, в якій можна і потрібно обговорювати всі актуальні міжнародні проблеми”.
Раніше президент Сербії Александар Вучич повідомив, що не поїде на саміт БРІКС у Казані 22–24 жовтня, попри особисте запрошення від президента Росії Володимира Путіна. Вучич пояснив, що саме у цей час у країні перебуватимуть “важливі гості з-за кордону”.
Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.
Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.