В ISW розповіли до чого призведе зміна ядерної доктрини РФ

В ISW розповіли до чого призведе зміна ядерної доктрини РФ
В ISW розповіли до чого призведе зміна ядерної доктрини РФ
В Інституті вивчення війни (ISW) вважають, що схвалення російським диктатором Володимиром Путіним оновленої ядерної доктрини не означає значної зміни позиції РФ або загрози застосування ядерної зброї.

Про це йдеться у звіті ISW

Як зазначається, російський диктатор Володимир Путін підписав оновлену ядерну доктрину Росії, як чітку відповідь на рішення адміністрації Джо Байдена дозволити удари на великі відстані по Росії, а також як частину постійних зусиль, спрямованих на те, щоб вплинути на західних політиків, які приймають рішення, і змусити їх ухилитися від надання додаткової підтримки Україні.

Востаннє Росія оновлювала ядерну доктрину в червні 2020 року. Доктрина від 19 листопада 2024 року передбачає, що: Росія здійснюватиме ядерне стримування проти держав, які надають територію, повітряний та/або морський простір і ресурси, що перебувають під їхнім контролем, для підготовки та здійснення агресії проти Росії; РФ розглядатиме агресію проти себе з боку будь-якої держави, що входить до складу військової коаліції, блоку або альянсу, як агресію з боку всієї коаліції; а також розцінюватиме агресію проти Росії та/або її союзників з боку неядерної держави за участю або за підтримки ядерної держави як спільний напад на Росію.

У ISW зазначають, що в новій доктрині збереглися ті самі формулювання, що й у доктрині 2020 року, які описують отримання Росією інформації про запуск балістичних ракет, що атакують російську територію або територію чи союзників РФ, як умову, яка «визначає можливість застосування Росією ядерної зброї».

В оновленій ядерній доктрині більше не йдеться про те, що Росія розглядає ядерну зброю «винятково» як засіб стримування, і додається, що Росія здійснюватиме ядерне стримування проти «потенційних» ворогів.

Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що оновлена російська ядерна доктрина залишається розпливчастою і дії «потенційних ворогів» Росії, як їх визначено в новій доктрині, майже напевно, не призведуть до негайного застосування російської ядерної зброї.

«Ухвалення Росією зміненої ядерної доктрини є останнім повтором частого бряцання ядерною зброєю і не є суттєвою зміною в ядерній політиці, доктрині або загрозі застосування ядерної зброї», - йдеться у звіті.

В ISW наголосили, що Кремль постійно намагається використовувати ядерне бряцання для стримування військової підтримки України з боку Заходу, а постійні зусилля Кремля, спрямовані на вкидання ядерних загроз в інформаційний простір, вказують на те, що Москва занепокоєна наслідками на полі бою українських ударів по Росії із застосуванням зброї, наданої Заходом.

Вночі вибухи пролунали у Дніпрі