Greenpeace закликає МАГАТЕ розмістити спостерігачів на українських підстанціях АЕС

Greenpeace закликає МАГАТЕ розмістити спостерігачів на українських підстанціях АЕС
Greenpeace закликає МАГАТЕ розмістити спостерігачів на українських підстанціях АЕС
Енергосистема України перебуває під «підвищеним ризиком катастрофічного збою» після недільної атаки Росії, що викликає побоювання щодо безпеки трьох діючих атомних електростанцій країни.

Про це йдеться в доповіді Greenpeace, підготовленій для The Guardian.

Як зазначається, удари РФ були спрямовані на електричні підстанції, «критичні для роботи українських атомних станцій», існує ймовірність того, що реактори можуть втратити електропостачання і стати небезпечними.

Ядерний експерт Greenpeace України Шон Берні зазначив: «Очевидно, що Росія використовує загрозу ядерної катастрофи як головний військовий важіль для перемоги над Україною. Але, здійснюючи атаки, Росія ризикує ядерною катастрофою в Європі, яку можна порівняти з Фукусімою в 2011 році, Чорнобилем у 1986 році або навіть гіршою».

Група закликала Росію негайно припинити атаки на енергосистему України, а Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) - розмістити постійних спостерігачів на підстанціях, критично важливих для роботи атомних електростанцій країни.

Хоча Greenpeace є незалежною організацією, вона підтримує контакти з українським урядом. Офіційні українські джерела, з якими зв’язалася Guardian, підтвердили технічний аналіз, проведений Greenpeace.

У ніч на неділю Росія випустила понад 210 ракет і безпілотників, націлених на об’єкти генерації і передачі електроенергії по всій Україні. Через кілька годин «Укренерго оголосив про загальнонаціональне обмеження споживання для відновлення системи.

Вибухи було чутно у різних містах України, а також поблизу кордону з Молдовою, де українська енергосистема з’єднується з сусідньою країною та рештою Європи.

Хоча вважається, що атаки не були безпосередньо спрямовані на три діючі атомні електростанції України - Рівненську, Хмельницьку і Південно-Українську, - Greenpeace заявляє, що Росія навмисно намагалася посилити навантаження на них, обстрілюючи підстанції, з якими вони пов’язані.

На ці три об’єкти припадає близько двох третин виробництва електроенергії в Україні, оскільки попередні атаки Росії зруйнували більшість електростанцій країни, а деякі гідроелектростанції були виведені з ладу.

На випадок втрати електропостачання українські реактори мають дизельні генератори та акумулятори, які забезпечать необхідне електропостачання на сім-десять днів, але якщо не вдасться відновити електропостачання, наслідки можуть призвести до ядерної катастрофи, зазначили в Greenpeace.

Вночі вибухи пролунали у Дніпрі


Распечатать