У російських школах повернуть оцінки за поведінку, як це було у СРСР

Про це пишуть росЗМІ.
Оцінку за поведінку ми підтримуємо, і законопроєкт буде, — заявив російський міністр під час засідання робочої групи Ради з прав людини при президенті РФ.
Ідею оцінювання поведінки школярів раніше запропонував голова РПЛ Валерій Фадєєв. Він вважає, що учні з “двійками” за поведінку не повинні допускатися до підсумкової атестації, а також можуть бути відраховані за рішенням педради. На його думку, це допоможе “захистити гідність учителя”.
У грудні глава РФ Володимир Путін висловився за необхідність принаймні обговорити повернення таких оцінок: “Якщо їх повернуть, вони повинні впливати на щось, бути рівнозначними іншим оцінкам”, — заявив він.
Читайте по темі: РФ вдарила по Запоріжжю у Новий рік: рятувальники евакуювали жінку з палаючого будинку
Міністр Кравцов повідомив, що експериментальне впровадження нової системи можливе вже з 1 вересня 2025 року в кількох регіонах РФ.
Проте освітні експерти застерігають від непрозорості критеріїв, позаяк, без чітких критеріїв інструмент буде неефективним. Інші аналітики вважають, що оцінки за поведінку можуть стати засобом тиску — наприклад, за виявлення власної думки чи спроби її відстояти.
Історично така практика вже застосовувалась в СРСР. Поведінку знову почали оцінювати 1944 року, водночас п’ятірку почали виставляти “за бездоганну поведінку учня”, а трійку — “за серйозне порушення поведінки”. За двійку дитину могли виключити зі школи. 1970-го запровадили оцінку поведінки за допомогою характеристик: зразкову, задовільну та незадовільну. У 1989 році цю систему остаточно скасували.
Распечатать